Reportáže - aneb co se událo

 

 

 Rok 2017

 

Hůrka

19. září jsme jako každý rok položili kytičky k pomníku našich zahynulých kamarádů spolu ze zástupcem obce p. Glogarem. Pamětní desku jsme opravili tak, aby její text byl čitelnější.

 

 

 

Jaroslav Loherer - Lom

Město Příbor zorganizovalo pietní vzpomínku na Jaroslava Loherera - Loma k jeho 100 výročí narození. Nadporučík Lom padl 8. 3. 1943 v bitvě u Sokolova. Je čestným občanem Příbora. Při pietním aktu starosta města ing. Bohuslav Majer shrnul celou jeho životní pouť. Za hrdinství u Sokolova byl vyznamenán Čs. válečným křížem a Řádem Rudé hvězdy.

 

     

 

 

Valná hromada

Bilancování našich aktivit za rok 2016 jsme zhodnotili na Valné hromdě v březnu. O budoucnosti SL ČR nás informoval předseda SL gen. Jiří Kubala. Za město se Valné hromady účastnila místostarostka Příbora ing. Dana Forišková Ph.D. Výsledkem rokování bylo pokračovat v propagaci letectví u mladé generace.

 

 

 

O poháry Luna Příbor

18. února se uskutečnila soutěž plastikových modelů O poháry Luna Příbor. Jako každým rokem jsme vybrali svého vítěze, letos p. Romea Musila s modelem MiG-21F-13.

 

 

 

Jubileum

První posezení roku 2017 bylo spojeno s oslavou 80tin Ladislava Jerguše. Posezení navštívili milí hosté – starosta Příbora ing. Bohuslav Majer a místostarostka ing. Dana Forišková Ph.D.

 

 

 

Smutné zprávy

Do leteckého nebe odešel další náš kolega Standa Trubák. Čest jeho památce.

 

 

© Svaz letců ČR, pobočný spolek Příbor; autor webu Pavel Šenk